Worki bokserskie

Myślisz nad stworzeniem salki treningowej we własnym domu lub w garażu? Koniecznie musi być w niej worek treningowy! Zobacz naszą ofertę a pomożemy Ci wyposażyć Twoją salkę w najlepszej jakości sprzęt! Posiadamy bogatą ofertę worków typowo bokserskich, zapaśniczych do MMA,  a także długich pod Low kick, z materiałów skórzanych lub z plavilu - od polskich producentów. Oprócz tego oferujemy mocowania w postaci wieszaków, łańcuchów, haków, na którym zawiesisz swój sprzęt treningowy. Wybierz worek bokserski wysokiej jakości i trenuj na nim we własnej salce treningowej!

Aktywne filtry

Jaki worek treningowy do domu

Osoby trenujące boks oraz różnego rodzaju sztuki walki, chcące stworzyć własną salkę treningową we własnej domu, często zastanawiają się jaki worek treningowy będzie odpowiednio pasował do danego pomieszczenia. Na rynku występuje dość różnorodna ilość worków, które różnią się parametrami, wielkością, wagą i przeznaczeniem. Jeżeli chcesz zamontować dobry worek treningowy w swoim domu, musisz wiedzieć, jakie rodzaje sprzętu istnieją.

W Sportemo kupisz typowy worek bokserski, a także zapaśniczy wykorzystywany na przykład w MMA, do kickboxingu i k1 - specjalnie skonstruowanym pod kopnięcia low-kick a także poprawiające technikę i wytrzymałość - gruszki bokserskie, cobra bag, aqua bag czy nawet worki treningowe przeznaczone specjalnie dla dzieci. Jedno jest pewne, wszystkie te produkty służą – do treningu zarówno tego profesjonalnego, jak i całkowicie amatorskiego.

Ciężki worek treningowy

Od jakiej wagi zaczyna się ciężki worek treningowy? Wszystko wskazuje na to, że waga powinna być zależna jest od poziomu umiejętności i wagi użytkownika, który będzie z niego korzystać. Jednak przyjmuje się, że ciężki worek waży od 50 kg wzwyż. W naszym sklepie sprzęt o tej wadze oferują marki takie jak Bushido, lub Masters. Ich sprzęt będzie znakomicie nadawał się do treningu siłowo-wytrzymałościowego.

Do czego są wykorzystywane ciężkie worki treningowe? Przede wszystkim do treningów siłowych i wytrzymałościowych wielu sztuk walki, takich jak boks, Muai Thai czy kickboxing. Świetnie nadają się zarówno do ciosów, jak i kopnięć na różnych wysokościach. W asortymencie można je znaleźć nie tylko o różnej wadze, ale także o różnej wysokości. 

Worek bokserski

Worek do boksu jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym sprzętem dostępnym na rynku. Świetnie nada się zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningiem bokserskim i ćwiczeniami. Worek do boksowania przeważnie ma różne wielkości, ale z łatwością można go zawiesić na podwieszeniu. Dodatkowo w środku posiada wypełnienie, które zawsze można dołożyć, rozpinając zamek, w celu zwiększenia jego ciężkości. Worek bokserski doskonale sprawdzi się do domu, gdy samodzielnego montażu w osobistej salce treningowej.

Worek do MMA

To, co odróżnia worek do MMA, od worka bokserskiego, to zdecydowanie jego wygląd. Worki do MMA są wyprofilowane, dzięki czemu można na nich trenować nie tylko tradycyjne, bokserskie uderzenia, ale także ciosy pod różnymi kątami. Taki worek do ćwiczeń może ci się przydać w domu, jeżeli masz już dosyć klasycznego treningu, który już ci nie wystarcza i chcesz wejść na wyższy, bardziej profesjonalny poziom, aby doskonalić swoją technikę. Warto wiedzieć, że na takim worku można spokojnie trenować także kickboxing, zapasy czy boks tajski.

Worek do kickboxingu i K1

Worek do ćwiczeń kickboxingu i K1 powinien być długi, tak aby możliwe było wykonywanie na nim uderzeń low-kick. Do trenowania kickboxingu można także wykorzystać worki ciężkie oraz tradycyjne, długie worki bokserskie. Każdy worek, na którym możliwe stają się ćwiczenia kopnięć, nadaje się do treningu tej sztuki walki. Doskonale sprawdzą się więc wszelkiego rodzaju worki mające 160/180 centymetrów długości.

Gruszka bokserska

Gruszka bokserska jest bardzo wyjątkowym workiem do treningu nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także gabaryty. Gruszka treningowa świetnie nada się do trenowania piąstkowania, czy też ciosów podbródkowych i hakowych. Gruszka bokserska podwieszana ma także jedną, niepodważalną zaletę – zajmuje znacznie mniej miejsca, niż tradycyjny worek bokserski, nadaje się więc do zamontowania na mniejszych przestrzeniach. Zarówno podwieszana wersja, jak i gruszka bokserska stojąca to zakup idealny, gdy na tapecie ma się ćwiczenia zwiększające kondycję.

Cobra bag

Cobra bag to niezwykle ciekawy przyrząd do treningu bokserskiego. Jest to taka piłka refleksowa, na której ćwiczy się szybsze uderzenia. Cobra bag ma wyjątkową anatomię – piłka bowiem stoi postawiona na długiej, ale cienkiej nóżce. Mniej więcej w połowie nóżki zamontowana jest sprężyna, która bardzo szybko reaguje na nawet najdrobniejsze uderzenie piłeczki znajdującej się na górze, dzięki czemu całość odgina się w tę stronę, w którą się ją uderzy, ale jednocześnie szybko wraca na swoje miejsce. Cobra bag może być wypełniona zarówno wodą, jak i piaskiem – w zależności od preferencji.

Worek treningowy dla dzieci

Worek do boksowania dla dzieci musi być odpowiednio mniejszy i lżejszy w zależności od tego, w jakim wieku są osoby z niego korzystające. Im młodsze dzieci, tym zmniejszona zostaje nie tylko długość worka, ale także, jego waga. Worek treningowy dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat przeważnie ma 80 centymetrów długości, a wraz z podwieszeniem ta długość może zwiększyć się aż do 120 centymetrów. Worki bokserskie dla dzieci po czasie mogą być zastąpione przez mniejsze worki już przeznaczone dla dorosłych i młodzieży.

Wodny worek bokserski – aqua bag

Aqua bag to nic innego, jak worek bokserski wodny. Swoim wyglądem przypomina nieco gruszkę bokserską podwieszaną. Takie worki wodne często wykonywane są z materiału winylowego, dzięki czemu nie przepuszczają wilgoci. Świetnie sprawdzają się podczas treningów boksu, jak i MMA. Dlaczego takie worki są popularne? Przede wszystkim dlatego, że osoba trenująca na nich, ma wrażenie, że ma do czynienia z ludzkim ciałem, ponieważ worek zachowuje się w ten sam sposób.

Jak zamontować worek w domowej sali treningowej?

Worek bokserski do domu może zostać podwieszony wyłącznie na bardzo twardej powierzchni – z tego też względu musisz wiedzieć z czego wykonany jest sufit w twoim miejscu zamieszkania. Do zamontowania worka na suficie będziesz potrzebować śruby z okiem, bądź haka. Aby zamocować któreś z tych rozwiązań na suficie, będziesz musiał wywiercić w suficie dziurę wiertarką udarową. Jeżeli jednak nie możesz sobie pozwolić na wiercenie w suficie ponieważ ten jest wykonany ze słabego materiału, zawsze możesz zainwestować w mobilny, profesjonalny stojak na worek, który postawisz na podłodze.