Suspensory

Suspensor to ochraniacz, który chroni najbardziej wrażliwy i intymny obszar na ciele człowieka. W naszej kolekcji posiadamy modele o różnym sposobie wykonania, użycia materiałów i przeznaczeniu. W sportemo znajdziesz ochraniacze na krocze, których używają bokserzy, kickbokserzy, zawodnicy mma, krav magi i wielu innych dyscyplin. Należy pamiętać, że każdy model może różnić się przeznaczeniem ze względu na rodzaj sportu pod kątem którego został wyprodukowany. Dobierz odpowiedni sprzęt i chroń swoje krocze podczas treningów!

Aktywne filtry

Czym jest suspensor i do czego służy?

Suspensor – jest to specjalny ochraniacz, który używa się w wielu dyscyplinach sportów walki, gdzie istnieje możliwość nieprzyjemnego kontaktu z kroczem przeciwnika. Inaczej zwany ochraniaczem na krocze - ma za zadanie chronić miejsce intymne zawodnika oraz jego okolice.

Ten rodzaj sprzętu używa się głównie do zabezpieczenia genitaliów oraz w niektórych modelach - podbrzusza w wielu dyscyplinach sztuk walki takich jak: boks, kickboxing, MMA, grappling, krav maga, muay thai i wiele innych.

Ochraniacz na krocze stosuje się głównie podczas sparingów jak i na zawodach turniejowych.

Typy i zastosowanie ochraniaczy na krocze.

Suspensor ma chronić najbardziej bolesne miejsce intymne człowieka, przed możliwymi kontuzjami, poniesionymi na skutek uderzeń przeciwnika Stosuje się go w wielu rodzajach sportów walki w których zachodzi możliwość bezpośredniego uderzenia w krocze przeciwnika.

Istnieje kilka typów ochraniaczy na krocze, różniących się budową w zależności od rodzaju sportu dla jakiego jest przeznaczony. Można wyróżnić następujące typy:

Suspensory do boksu.

W boksie ciosy poniżej pasa są zabronione, natomiast faktem jest zdarzają się sporadycznie w ferworze walki. Dlatego bokserzy stosują suspensory podczas sparingów.

Suspensory bokserskie charakteryzują się dosyć obszerną budową, która oprócz ochrony krocza ma za zadanie chronić podbrzusze oraz mięśnie skośne brzucha. Najczęściej wykonane są ze skóry naturalnej, bądź syntetycznej z zastosowaniem grubej pianki wypełniającej.

Suspensory do MMA i grapplingu

W treningach MMA stosuje się suspensory metalowe. Spowodowane jest to oczywiście faktem, że obszary krocza są w tym sporcie najbardziej narażone, nie tylko podczas wewnętrznych kopnięć low-kick ale również podczas walk w paterze. Ochraniacze na krocze stosowane w MMA przeważnie posiadają w pasie elastyczny pasek, dzięki czemu nie ochraniacz nie ogranicza mobilności dolnych partii ciała tak jak w boksie.

Ochraniacz krocza do krav magi.

Krav Maga jest to sztuka obrony, wywodząca się z Izraela, której podstawowe techniki walki polegają m.in. na zadawaniu przeciwnikowi kopnięć w okolice krocza. Fakt ten sprawia, że okolice intymne atakowanego, są szczególnie narażone na bardzo bolesne i nieprzyjemne kontuzje. Najlepszym wyborem dla tej dyscypliny będzie oczywiście zakup ochraniacza, który oprócz genitaliów chroni także podbrzusze. Pas tego typu ochraniaczy skonstruowany jest z elastycznego materiału.

Suspensor do Kickboxingu

Ochraniacze do kickboxingu są skonstruowane w taki sposób, żeby nie ograniczały ruchów, natomiast spełniały swoją najważniejszą funkcję. W tego typu ochraniaczach stosuje się wypełnienie z twardego plastiku, natomiast pas jest stworzony z elastycznego materiału.