Ochraniacze na piszczele

Trenujesz mocne kopnięcia? Sprawdź naszą ofertę stylowych ochraniaczy na piszczele. Oferujemy lekkie, dobrze dopasowane nagolenniki do kickboxingu, które zamortyzują niemal każde silne uderzenie nogą. Posiadamy sprawdzone w boju modele - wykonane z twardej pianki, obszyte skórą, zapinane na rzepy, lub produkty z pianki elastycznej, obszytej miękkim materiałem. Dzięki naszym ochraniaczom, twoje golenie i stopy będą w pełni chronione przed przypadkowymi kopnięciami w łokieć lub inne twarde kości przeciwnika. Po prostu załóż je i trenuj bez obaw o swoje nogi!

Aktywne filtry

Ochraniacze na piszczele do sparingów i treningów w parach

Ochraniacze na piszczele stosuje się do uprawiania sportów walki, które polegają na zadawaniu przeciwnikowi kopnięć. Inaczej zwane nagolennikami – zostały stworzone z myślą o takich dyscyplinach jak tajski boks, kickboxing MMA czy karate. Ich celem jest ochrona dolnych partii nóg w tym kości piszczelowych, śródstopia oraz palców przed bolesnymi urazami i kontuzjami. Ochraniacze, które można znaleźć w ofercie sklepu Sportemo są przeznaczone zarówno do treningu w parach, do zadaniówek, sparingów, a także na zawody. 

Podczas treningu w którym stosuje się kopnięcia, dosyć częstym zjawiskiem jest, że zawodnicy trafiają w twarde kości przeciwnika takie jak kość łokciowa, kolano, kość biodrowa, czy choćby nawet zderzenie się piszczelami. Tego typu kontakty w walce nie należą do najprzyjemniejszych, co więcej mogą w pewnym stopniu spowodować kontuzję zarówno sobie jak i przeciwnikowi.

Żeby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych skutków takich kopnięć, producenci sprzętu do sportów walki dostarczają na rynek coraz bardziej ulepszone pod względem technologicznym rozwiązania ochraniaczy, pozwalające na zmniejszenie ryzyka odniesienia kontuzji takich jak stłuczenia czy złamania. Ochraniacze na piszczele, które warto polecić, to produkty marki BUSHIDO. lub MASTERSDRAGON które są bardzo twarde, dzięki czemu znakomicie absorbują siłę uderzenia, praktycznie chroniąc przed nieprzyjemnym, ostrym bólem.

Jakie ochraniacze na piszczele wybrać?

Ochraniacze na piszczele możemy podzielić ze względu na sposób wykonania oraz ich przeznaczenie. Pierwszy rodzaj nagolenników to wspomniane już wyżej ochraniacze twarde. Są one dosyć duże, natomiast najlepiej chronią stopy i golenie przed urazami i bólem. Ich konstrukcja opiera się na technologii piankowego wypełnienia, dając tym samym najlepsze właściwości ochronne. Zaletą tego typu nagolenników jest oczywiście zapięcie na rzepy, co w połączeniu z dobrze wyprofilowaną konstrukcją powoduje, że ochraniacze nie zsuwają się z nóg, tylko dobrze do nich przylegają. W zależności od modelu, zewnętrzna cześć ochraniaczy może być wykonana ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Natomiast w części wierzchniej - wewnętrznej przeważnie stosuje gładki materiał, dzięki czemu unikniemy obtarć.

Drugim rodzajem nagolenników, które stosuje się podczas treningów, są ochraniacze elastyczne. Jest to sporo tańszy odpowiednik ochraniaczy twardych, na co wpływ ma ich wykonanie. Jeśli chodzi o konstrukcję, to taki ochraniacz składa się z lekkiej pianki, oraz elastycznego materiału, który zakłada się na nogi. Nie jest to produkt, który idealnie przylega go nóg, natomiast jego zaletą jest łatwość w zakładaniu, gdyż nie posiadają rzep-owych zaczepów a także niska cena. Ochraniacze te szczególnie można polecić osobom początkującym, które dopiero uczą się technik kopnięć, ponieważ ich używanie dobrze sprawdza się w treningach zadaniowych w parach.