Kaski bokserskie

Sparujesz na poważnie? Sparingowe kaski bokserskie to skuteczna ochrona głowy przed ciosami przeciwnika! W naszej kolekcji kasków znalazły się specjalnie wyselekcjonowane modele opracowane z myślą o wszystkich sportowcach w każdym wieku zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych - płci męskiej jak i kobiet. Wypróbuj kaski turniejowe lub z ochroną policzków i nosa. Dla swojego dziecka wybierz kask z kratą. Nasza oferta zawiera produkty, które wykonane są z najlepszej jakości pianki i skóry naturalnej. Kup kask bokserski i chroń swoją głowę!

Aktywne filtry

Obowiązkowo do sparingów!

Kaski bokserskie – używa się w niemal we wszystkich dyscyplinach sportów walki, które polegają na atakowaniu głowy przeciwnika. Ma za zadanie chronić głowę zawodnika przed skutkami uderzeń. Kaski stosuje się w boksie, kickboxingu, mma, muay thai, karate, MMA i wielu innych dyscyplinach. W momencie, gdy przygotowujemy się do zawodów, rośnie liczba sparingów a także ich intensywność. Ważna jest wtedy ochrona głowy i minimalizowanie skutków uderzeń. Jakie kaski polecamy? Jak dobrze dopasować kask? 

Ubierając kask chronisz głowę przed mikro-urazami.

Trenowanie sportów walki oprócz pozytywnych walorów, posiada też swoje ciemne strony. Częste stłuczenia, wybicia, obtarcia i kontuzje, są więcej niż pewnym czynnikiem wpisanym w ryzyko uprawiania tego typu sportów. Najważniejsza jest jednak ochrona własnej głowy, tak żeby zapewnić naszemu mózgowi sprawne funkcjonowanie do końca życia. Dlatego właśnie stworzono kask bokserski, czyli wykonany z pianki ochraniacz na głowę, który amortyzuje silne uderzenia przeciwnika. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, nasza głowa jest o wiele mniej narażona na powikłania, a prawdopodobieństwo dolegliwości i chorób mózgu na skutek uderzeń zdecydowanie maleje.

Uważamy, że ochrona głowy jest najważniejsza, dlatego podczas każdego sparingu nie zapomnij włożyć kasku i zawsze trzymaj ręce wysoko! Pamiętaj! Trenując sporty walki w pierwszej kolejności należy myśleć o swoim zdrowiu i zapobieganiu niepożądanych skutków uderzeń.

Jaki model wybrać?

Funkcja kasku bokserskiego jest prosta – ma chronić całą głowę w tym czoło, skroń, uszy a w niektórych modelach nawet szczękę przed silnymi ciosami przeciwnika. Przy doborze kasku pamiętaj o następujących zasadach:

  • Po pierwsze pamiętaj, żeby zapięcia były wykonane z materiałów, które są miękkie i nie powodują obtarć i uszkodzeń skóry. Należy unikać zapięć z tworzyw takich jak plastik lub metal. Najlepszym zapięciem jest oczywiście rzep z tyłu głowy a także rzep pod podbródkiem ze skórzanym paskiem.
  • Zadbaj o odpowiedni rozmiar, żeby kask nie uciskał zbyt mocno głowy. Dobrze przylegający kask to podstawa, natomiast zbyt duży ucisk może spowodować dyskomfort lub zahamowanie przepływu krwi a w skrajnych przypadkach, zawroty głowy.
  • Określ w jakim celu potrzebujesz sprzęt. Na rynku można znaleźć wiele typów kasków bokserskich, różniących się od siebie sposobem i jakością wykonania. Pamiętaj, że jeśli kupujesz kask, pod start w zawodach, to nie każdy będzie do tego odpowiedni. Podobnie jak rękawice bokserskie, kaski również można podzielić na: turniejowe, oraz sparingowe. Turniejowe cechują się odpowiednimi normami wymaganymi przez organizatora zawodów. Na przykład organizatorzy zawodów w kickboxingu często wymagają kasków w kolorze narożnika a organizatorzy zawodów bokserskich sprzętu z atestem AIBA, które są pozbawiane ochrony podbródka i policzków.

Opinie o kaskach bokserskich

Kaski bokserskie oferują wszyscy producenci topowych marek. Jak zatem wybrać swój pierwszy kask?

W naszej ofercie znajdziesz kaski oryginalne, najwyższej jakości pod względem wykonania i użytych materiałów. Preferujemy cenione polskie i zagraniczne marki. Wszystkie nasze produkty posiadają odpowiednie atesty i są wykorzystywane przez zawodników amatorskich oraz profesjonalistów. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na rozmiar (w naszej tabeli rozmiarów, znajdziesz szczegóły), mocowanie podbródka, tylne zapięcie i konstrukcję sprzętu.

Należy pamiętać, że bardziej zabudowany kask, mniej korzystnie wpływa na orientację w walce, ale za to chroni bardziej newralgiczne punkty na twarzy jak nos czy policzki. Dobrze jest wybrać kaski skórzane, które przepuszczają powietrze, z podszewką z miękkiego materiału, nie powodującego obtarć i przepuszczającego powietrze.