Bandaże bokserskie

Sprawdź naszą bogatą kolekcję bandaży bokserskich, zwanych inaczej owijkami. W sportemo doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ochrona nadgarstka oraz dłoni w tym kostek i kciuka przed kontuzjami. Dlatego przygotowaliśmy wiele modeli bandaży, które z pewnością będą znakomicie sprawdzały się w intensywnych treningach bokserskich. Posiadamy klasyczne owijki do wiązania na dłonie wykonane z bawełny a także produkty żelowe, czy z materiału elastycznego. Kup dobre bandaże bokserskie i załóż je pod rękawice bokserskie na każdym treningu! 

Aktywne filtry

Do czego służą bandaże bokserskie?

Bandaże bokserskie (inaczej zwane owijkami bokserskimi) to jedne z wielu akcesoriów niezbędnych zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego boksera. Owijki bokserskie mają na celu ochronę dłoni przed urazami mechanicznymi występującymi podczas uprawiania sportu. Należą do nich otarcia, stłuczenia, a nawet złamania kości.

Bandaże takie świetnie stabilizują również nadgarstek oraz wchłaniają pot wydzielany przez dłonie podczas wysiłku fizycznego. Należy pamiętać o odpowiednim zakładaniu taśmy. Dostępnych jest wiele metod owijania bandaży bokserskich, wśród których każdy, znajdzie coś dla siebie. 

Bandaże bokserskie pod rękawice bokserskie.

Wśród początkujących bokserów często krąży pytanie, czy niezbędne jest zakładanie bandaży pod rękawice bokserskie. Dobrze jest stosować tą praktykę, dzięki której ćwiczysz nie tylko bezpiecznie, ale i wygodnie.

Wśród zalet używania owijek bezsprzecznie króluje fakt, że chroni to rękawice przed nieprzyjemnym zapachem. Cały pot i namnażające się bakterie zostają wtedy na taśmie, którą po użyciu można z łatwością wyprać w pralce.

Ponadto, owijki bokserskie doskonale usztywniają nadgarstek pod rękawicą, co może nas ustrzec przed bolesnymi kontuzjami. Sama rękawica nie jest w stanie zapewnić nam tego typu ochrony.

Elastyczne, bawełniane, a może żelowe? Jakie bandaże bokserskie wybrać?

Na rynku dostępny jest cały wachlarz owijek bokserskich. Charakteryzują się one różnymi rodzajami użytego materiału, długością, kolorem oraz przeznaczeniem.

Długości bandaży bokserskich w naszym sklepie zaczynają się już od 2,5 metra, a mogą sięgać nawet i 5 metrów - wszystko zależy od wielkości dłoni danej osoby i efektu jaki chce osiągnąć. Dłuższe taśmy z pewnością będą lepiej usztywniać nadgarstek, ale nie można zapominać, że ich zakładanie zajmie nam o wiele więcej czasu.

Najbardziej popularne są taśmy bokserskie elastyczne, ze względu na łatwość zakładania, dobre przyleganie do ciała, a także możliwość prania w pralce. U nas znajdziesz również bandaże bawełniane, które są trochę tańsze, cieńsze oraz szybsze w zakładaniu.

W naszym sklepie z akcesoriami bokserskimi możesz również znaleźć owijki żelowe. Posiadają one dodatkową wkładkę chroniącą kostki przed urazem. Są to owijki przeznaczone jedynie pod rękawice, nie do bezpośredniego kontaktu z workiem czy przeciwnikiem.

Co ciekawe, dostępne są również bandaże bokserskie w wersji junior. Dzięki temu, dziecko już od najmłodszych lat ma szansę rozwijać swoją sportową pasję, a przy tym minimalizować ryzyko powstania kontuzji.