Rowery stacjonarne

Rower stacjonarny, rower fitness to jeden z najbardziej popularnych przyrządów do ćwiczeń, z którego korzystać można w domowym zaciszu. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo szeroką ofertę rowerów w różnych kategoriach cenowych. Wybór odpowiedniego typu sprzętu może być problematyczny, dlatego prezentujemy Państwu nasz mini poradnik, czym charakteryzują się rowery treningowe i jaki typ wybrać dla siebie.

Aktywne filtry

Rodzaje rowerów

Możemy wyróżnić trzy typy rowerów ze względu na pozycję, w jakiej ćwiczymy: pionowe, poziome oraz spinningowe.

  • Rower pionowy - najbardziej popularny wśród klientów typ, ćwiczymy na nim w pozycji wyprostowanej lub lekko pochylonej, która najbardziej imituje pozycję na rowerze miejskim. Świetnie sprawdzi się dla osób, którym zależy na kształtowaniu dolnych partii ciała.

  • Rower poziomy - ćwiczenia wykonuje się w pozycji półleżącej, kręgosłup nie jest obciążony, aktywowane są dodatkowo mięśnie brzucha.

  • Rower spinningowy - dedykowany kolarzom, którzy chcą intensywnie trenować, pracuje się na nim w pozycji maksymalnie pochylonej.

Ze względu na rodzaj oporu wyróżniamy:

  • Rower mechaniczny - koło posiada pasek oporowy, co sprawia, że jego praca może być słyszalna.

  • Rower magnetyczny - opór pracy regulowany jest przy wykorzystaniu pola magnetycznego, dzięki czemu ustawia się go bardzo precyzyjnie, możemy liczyć na płynną i cichą pracę.

  • Rower elektromagnetyczny - możliwość ustawienia większego oporu niż w przypadku dwóch poprzednich typów, hamulec sterowany elektrycznie, przy użyciu komputera.

Oferowane rozwiązania

W zależności od zasobności portfela i celu treningowego, jaki nam przyświeca, możemy zdecydować się na rower do ćwiczeń posiadający szereg rozwiązań, które ułatwią trening oraz kontrolę jego efektów. Wiele modeli rowerów stacjonarnych wyposażonych jest w komputer, przy pomocy, którego możemy śledzić takie parametry, jak czas ćwiczenia, przebyty dystans, prędkość, puls oraz spalone kalorie. Bardziej zaawansowane modele będą posiadały również takie udogodnienia, jak: sensory mierzące puls, miejsce na telefon lub tablet, poziomujące stopki, kółka do transportu. Świetnym rozwiązaniem jest również rower stacjonarny składany, co sprawia, że nawet posiadacze najmniejszych mieszkań, mogą sobie pozwolić na użytkowanie takiego sprzętu.

Dlaczego rower stacjonarny?

Użytkowanie sprzętu, jakim są rowery stacjonarne, niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie jesteśmy uzależnieni od aury czy pory roku, możemy dbać o naszą kondycję i sprawność fizyczną o każdej porze dnia lub nocy. Ze względu na szeroki wybór modeli oraz wariantów, każdy jest w stanie wybrać rowerek do ćwiczeń na miarę potrzeb i miejsca, jakim dysponuje w pomieszczeniu. Rower treningowy zapewnia ponadto osiągnięcie efektów w stosunkowo krótkim czasie, gdyż możemy regulować intensywność ćwiczeń. Rowerek fitness pozwala wykonać samodzielny trening o zróżnicowanej intensywności lub być uzupełnieniem innego treningu lub stanowić efektywną rozgrzewkę. Jeśli wybierzemy rower treningowy składany, mamy zapewniony kompleksowy trening przy wykorzystaniu minimalnej powierzchni.

Jaki wybrać?

Osoby początkujące, które zamierzają ćwiczyć typowo rekreacyjnie z niewielką częstotliwością oraz nie mają potrzeby korzystać z różnych oferowanych udogodnień, powinny postawić na rower stacjonarny magnetyczny. Użytkownicy bardziej wymagający wybierać będą spośród bardziej zaawansowanych propozycji, jak na przykład rower magnetyczny HMS, który posiada komputer, a także sensory mierzące puls, uchwyt na telefon lub tablet. Jeśli zaś celem użytkownika jest profesjonalny trening i zbudowanie kondycji w sposób bardziej zaawansowany, wybierze rower treningowy spinningowy.